ינון בן גאולה דניאל בן רונית אבירם בן מלכי ספיר בת יפית אורי בן שלומית קית` שמואל בן גלאדיס שליו בן חיה גאולה ראם בן דקלה מרדכי בן חווה חנמה אפרים איתן בן אינה מרים יהונתן בן ידידה רז בת דורון דביר בן גרניט יהונתן בן אופיר עדי רבקה בת אהובה הראל תקוה בת רוחלה רחל שושנה ברכה בת רבקה יהודית אליה בן מירב אלחנן בן מזל משה בן שושנה ניר בן אורנה ניסים בן ברטה אברהם מרדכי בן לאה  נפתלי צבי בן ציפורה אהרן בן דינה אברהם מרדכי בן עדנה חיה איתי בן איטה תומר בן אלקה אסף בן יעל שלום בן מרים עמית בן דינה מיה בת קרן אריאל בן חגית שמואל חנוך בן זלדה צבי בן מרים שושנה ארז בן גיטה בן בן ריטה נריה בן נדיה אביב בן פאני עומר יוסף יצחק בן מילאן (ל´ בסגול) אלעד בן רונית אסף יוסף בן עליזה לירון בן סימה יהודה בן אסתר שקד בן מירה מור כהן בן חוה יאיר בן איריס יחיעם ישראל בן צביה דוד מיכאל בן חנה נועם בן רחל ינון בן גאולה דניאל בן רונית אבירם בן מלכי ספיר בת יפית אורי בן שלומית קית` שמואל בן גלאדיס שליו בן חיה גאולה ראם בן דקלה מרדכי בן חווה חנמה אפרים איתן בן אינה מרים יהונתן בן ידידה רז בת דורון דביר בן גרניט יהונתן בן אופיר עדי רבקה בת אהובה הראל תקוה בת רוחלה רחל שושנה ברכה בת רבקה יהודית אליה בן מירב אלחנן בן מזל משה בן שושנה ניר בן אורנה ניסים בן ברטה אברהם מרדכי בן לאה  נפתלי צבי בן ציפורה אהרן בן דינה אברהם מרדכי בן עדנה חיה איתי בן איטה תומר בן אלקה אסף בן יעל שלום בן מרים עמית בן דינה מיה בת קרן אריאל בן חגית שמואל חנוך בן זלדה צבי בן מרים שושנה ארז בן גיטה בן בן ריטה נריה בן נדיה אביב בן פאני עומר יוסף יצחק בן מילאן (ל´ בסגול) אלעד בן רונית אסף יוסף בן עליזה לירון בן סימה יהודה בן אסתר שקד בן מירה מור כהן בן חוה יאיר בן איריס יחיעם ישראל בן צביה דוד מיכאל בן חנה נועם בן רחל
שמות לתפילה מלחמת חרבות ברזל
    ערכים - יהדות וסמינרים
  סניפי ערכים בארץ ובעולם סניפי ערכים בארץ ובעולם  
תרומות חרבות ברזל שידוכים אודותינו צור קשר שאלות ביהדות סדרות לוח אירועים תמונות מאמרים הרצאות דף הבית
שאלות דומות
צניעות
ערכים
אשת חיל
ערכים
הבדלים בין גברים לנשים
אהרן לוי
זוגיות מוצלחת
זאב גרינוולד
זיווג משמיים
זאב גרינוולד
הרצאות דומות
ואת עלית על כולנה
ימימה מזרחי
נשוי ומאושר
מיכאל לסרי
שלום בית - פרק 1
- ..
צביאלי בן צור
טיפים לאושר
מיכאל לסרי
נישואין לנצח כיצד ? א`
אהרן לוי
מאמרים בנושא
מהי אהבה?
ערכים
גברים ונשים - מצא את ההבדלים
דוד קליינר
כיצד ניתן לשמור על נישואין מאושרים?
ערכים
עוצמתה של מידת הכעס
ערכים
התפייסות
ערכים
מאמרים נוספים
האישיות העצמית בנישואין
השאלה
הנני חשה שקיימת סכנה בנישואין שאאבד חלק מאישיותי העצמית. האם הדבר נכון?
x

אם נרשמת בעבר לחץ כאן להתחברות
אם עדיין לא נרשמת לחץ כאן להרשמה
שמור למועדפים שמור למועדפים
תשובה מאת ערכים
בהסכם מסחרי הנעשה בין שני אנשים או בין שתי חברות, כל צד נותר גורם עצמאי. גם לאחר ההסכם הוא ממשיך לחשב חישובים אנוכיים כמו: מה יתרום לי ההסכם? הסכם זה אינו מאחד, ואינו גורם להטמעה של שני הצדדים זה בזה. להפך, לפנינו שני צדדים נפרדים המשפרים את מצבם ועמדותיהם ע"י עשיה משותפת.
שונים לחלוטין הם חיי הנישואין. הגבר, שעד כה לא היה מושלם, וכן האשה, שגם לה חסרו פרטים רבים לשלמותה, כורתים ברית עולמים ביניהם. בברית זו נוצרת מזיגה חדשה, נבנית משפחה אחת. מדובר בהתמזגות, בבניה פנימית משותפת וביצירת קשר נפשי חם ובונה.
נכון, כל אחד מבני הזוג מגיע אל החופה עם מטענים רגשיים, נפשיים ושכליים, עם ערכי חינוך, הרגלי חיים ועוד. אולם עליו ליטול את החבילה כולה ולהטעינה על המרכבה המשותפת. מעתה ישמשו רכיבים אלו להרכבת הפזל המשותף. נכון, לעתים לא יהיה קל, יהיה צורך להסתגל, לוותר ולהתגמש. אולם כאשר הרצון עז, והתכנית ברורה מאוד, המשימה הגדולה תצליח. משמים יסייעו לבני הזוג, ולהפתעתם, הם יראו עין בעין בבנייתו של בית חייהם.
וכן, עלייך לשנות את גישתך ואת אורח החשיבה שלך. נכון, יש לך ייחודיות, והיא רצויה וחיובית! טלי נא אותה, את כולה, ונסי למזג אותה עם ייחודיותו של בעלך לעתיד. שניכם תצאו נשכרים. מעתה אין סודות, אין הסתרות. כשם שהנני נאמנת באופן מוחלט כלפי עצמי, כולל בתחום החשיבה, כך אהיה נאמנת גם כלפי בעלי, וכן הוא יהיה נאמן כלפי. הנתונים שלך מצויינים, אולם עלייך להעביר מהלך, המכונית מתחילה להעפיל בהר!
תחושתך אודות הוויתור המשמעותי שעליך לעשות לדעתך לקראת הנישואין, מעלה מחשבות נוגות נוספות:
בלבו של כל אדם קיים רצון להעניק, להיטיב ולתת לזולתו. רצון זה מתבטא אצל בני אדם בראש ובראשונה בהענקה לילדיהם שלהם. אם, המטפלת בתינוקה בחלק ניכר משעות היום, מצטרפת, למעשה, למעגל האנשים התורמים לזולתם ומיטיבים עם החברה כולה.
דרך חיים של הענקה לזולת תורמת רבות גם לאדם עצמו. דומה שאחת ההנאות הגדולות בחיים היא הסיפוק הנובע מהגשת עזרה לזולת ומסיוע לו. לבו של האדם הופך לרחב יותר, וללב הגדול והרחב זורמים נחלי סיפוק ונהרות של קורת רוח.
אדם שאינו מעניק אפילו לילדיו, מוטב שיחטט היטב בפנימיותו, וינסה לשפר את גישתו. אדם שאינו חש שחשוב מאוד להנשא וללדת ילדים, חסר לו מימד יסודי בהבנת מהותו כאדם.
היהדות מעלה על נס נושא זה של הקמת דור חדש. בכך הופך האדם להיות שותפו של הקדוש ברוך הוא, שברא את העולם ויישב אותו בבני אנוש. ע"י כך האדם מנצח את המוות, ולמעשה הוא הופך לנצחי. הוא תורם לאנושות ומשפיע על מהלך הדורות כולם. אדם זה, גם רווה נחת וממלא באושר את מאגרי חייו. הוא שינה סטאסטוס. ממעמדו הקודם כאדם בודד ומצומצם, הפך לאדם אוניברסלי, לבעל משפחה המשתלבת באוכלוסיית עולמו של ה'. ראי נא את מגמתך שלא להנשא כצמצום, ככבילה עצמית בעבותות מיותרים, כאי יציאה למרחב. אין ספק שמחשבות מסוג זה תסייענה לך לצאת מהקונכיה שבנית סביב עצמך. לצאת ולהיות מאושרת!
שלח לחבר
עדיין לא נתקבלו תגובות
🗨
  הוסף תגובה
נושאים ראשיים
הסידור הדיגיטלי
 • בריאות
 • תורה ויהדות
 • חרבות ברזל
 • פעילות ערכים
 • הטיפ היומי
 • זוגיות ומשפחה
  חינוך ילדים
 • שידוכים
 • אהבה
 • נישואין
 • פיתוח האישיות
 • פרשת השבוע
 • חגים ומועדים
 • נשים
 • השקפה ואמונה