תומר בן יעל יונתן בן רבקה אלמוג בן שנהב סביון בת מיכל אליהו בן חנה נפתלי בן הדסה אברהם מרדכי בן עדנה חיה ארתור אהרון בן מינה יעקב ישראל בן מירב אביה בן חנה טל בן חן איתן אברהם בן אפרת אליה בן מירב שירה בת ליטל עדיאל בן אורה רומי בת מירב לירון בן אורית מתנאל בן פריבה בן צמח בן נעמה הלל בן יעל אביב בת דורון חגי בן פרידה איתן יהודה בן סול איתי בן אסתר נריה בן רבקה דוואל בן יואלית נילי בת דפנה ג׳ודי לין משה ליאב בן מרים לותן בן חבצלת ארבל בת יעל זיו בן טליה חבר ימין בן רחל בריינה לירן בן סימוני צוריאל בן דליה שקד יצחק (שי) בן אילנית דרור ישראל בן רות אסיאס בן רבקה ניר בן חווה ישראל מאיר בן יעל שרה איזבלה בת נטלי זיו בת דניאל מאור בן מרים שילה בן איילת יוסף חיים בן יעל יובל בת קרינה אביב בן סמדר גבריאל בן אינגה יצחק בן דליה אליאל בן פנינה תומר בן יעל יונתן בן רבקה אלמוג בן שנהב סביון בת מיכל אליהו בן חנה נפתלי בן הדסה אברהם מרדכי בן עדנה חיה ארתור אהרון בן מינה יעקב ישראל בן מירב אביה בן חנה טל בן חן איתן אברהם בן אפרת אליה בן מירב שירה בת ליטל עדיאל בן אורה רומי בת מירב לירון בן אורית מתנאל בן פריבה בן צמח בן נעמה הלל בן יעל אביב בת דורון חגי בן פרידה איתן יהודה בן סול איתי בן אסתר נריה בן רבקה דוואל בן יואלית נילי בת דפנה ג׳ודי לין משה ליאב בן מרים לותן בן חבצלת ארבל בת יעל זיו בן טליה חבר ימין בן רחל בריינה לירן בן סימוני צוריאל בן דליה שקד יצחק (שי) בן אילנית דרור ישראל בן רות אסיאס בן רבקה ניר בן חווה ישראל מאיר בן יעל שרה איזבלה בת נטלי זיו בת דניאל מאור בן מרים שילה בן איילת יוסף חיים בן יעל יובל בת קרינה אביב בן סמדר גבריאל בן אינגה יצחק בן דליה אליאל בן פנינה
שמות לתפילה מלחמת חרבות ברזל
    ערכים - יהדות וסמינרים
  סניפי ערכים בארץ ובעולם סניפי ערכים בארץ ובעולם  
תרומות חרבות ברזל שידוכים אודותינו צור קשר שאלות ביהדות סדרות לוח אירועים תמונות מאמרים הרצאות דף הבית
שאלות דומות
צניעות
ערכים
אשת חיל
ערכים
הבדלים בין גברים לנשים
אהרן לוי
זוגיות מוצלחת
זאב גרינוולד
זיווג משמיים
זאב גרינוולד
הרצאות דומות
ואת עלית על כולנה
ימימה מזרחי
נשוי ומאושר
מיכאל לסרי
שלום בית - פרק 1
- ..
צביאלי בן צור
טיפים לאושר
מיכאל לסרי
נישואין לנצח כיצד ? א`
אהרן לוי
מאמרים בנושא
מהי אהבה?
ערכים
גברים ונשים - מצא את ההבדלים
דוד קליינר
כיצד ניתן לשמור על נישואין מאושרים?
ערכים
עוצמתה של מידת הכעס
ערכים
התפייסות
ערכים
מאמרים נוספים
משברים
השאלה
מערכת היחסים ביני ובין בעלי היא שברירית מאוד. כיצד ניתן למנוע את המשברים?
x

אם נרשמת בעבר לחץ כאן להתחברות
אם עדיין לא נרשמת לחץ כאן להרשמה
שמור למועדפים שמור למועדפים
תשובה מאת ערכים
לרוב, אין דמיון פרטני בין מקרה אחד למשנהו. כל אדם שונה מרעהו, כל זוג שונה מזוגות אחרים, ואף הרקע וסף הרגישות של בני הזוג הינם ייחודיים להם לבדם. מסיבה זו, אם שלום הבית מופר במידה קיצונית או באופן קבוע ורצוף, כדאי לפנות לייעוץ. יועצים/ות טובים פעלו גדולות ונצורות בתחום זה, והצילו משפחות רבות מפירוד.
כדאי להדגיש, שמצויים יועצים שאינם ראויים לתפקידם. הללו פועלים בדרכים נלוזות, ואף יוצרים קיטוב, קרירות ומשברים מלאכותיים בין בני הזוג. לכן, לפני הפנייה חשוב לברר, לקבל המלצות (נושא עדין מאוד...), ובעיקר לא ללכת שולל אחר כל עצה שהשמיע מאן דהו המתיימר לשבת על כסא היועץ...
יחד עם הטיפול הפרטני, קיימים מספר כללי יסוד. אימוץ כללים אלו והטמעתם בחיי היום יום, מסוגלים לסייע ואף להציל. על אחד מכללים אלו אייחד את הדיבור.
בתקופת הנישואין הראשונה נמצאים במצב של "על כל פשעים - תכסה אהבה". לאחר חלוף תקופה זו, חל שינוי בסיסי בגישתם של בני הזוג למשפחה המשותפת שהם הקימו. רבים, רבים טועים ומגדירים את הנישואין כשותפות גרידא, שותפות המוכרת מעולם המסחר והפיננסים. טעות יסודית זו מובילה למשברים אין קץ. אבאר את דברי:
בשותפות רגילה, שני השותפים נותרים אנשים פרטיים שיצרו ביניהם קשר וזיקה לצורך השגת טובות הנאה מסוימות. הם נותרו בודדים, הם לא התמזגו עם השותף השני, וכוונת כל אחד מהם היא התועלת שישיג הוא עצמו כתוצאה משותפות זו. בהחלט, הם מסוגלים להיות ישרים ונאמנים זה לזה, לגונן על האינטרסים של הזולת ואף לוותר משלהם למענו, אולם בעקרון קיימים בתמונה שני שותפים, שמטרת כל אחד מהם היא השגת רווחים אישית.
חיי נישואין ברמה זו הינם רדודים ובעלי רמה נמוכה! כל עוד קיים "אני והוא", כל עוד מצויים שני עברי מתרס, לא הגיעו הנישואין אל תכליתם. כל עוד כל אחד מבני הזוג שואף להרחיב את האימפריה הפרטית שלו ולהנות לבדו מה"רווחים" של "מוסד הנישואין" שהוקם, עדיין רחוקים הם מאוד מהמטרה הסופית.
על פי השקפת היהדות הנישואין הינם התמזגות מוחלטת. זוהי יצירה חדשה. שני בני הזוג בונים בניין שהשלכותיו נצחיות. גם ההווה מושפע מנצחיות זו. כל אחד מהם תורם את מלוא תרומתו למען הבניין המשותף. כל אחד אמנם מהם גם נהנה מהקן שהקימו יחדיו, אולם המבט הכללי שונה לחלוטין. בשותפות רגילה כאשר אחד השותפים מתרפה במלאכתו, וכל שכן כאשר אין הוא נוהג ביושר ומועל בשותפות, זכאי רעהו לתבוע אותו ולטעון נגדו טענות קשות. חיי נישואין, כאשר הם מתנהלים בהרמוניה מלאה, אין בהם שני צדדים, אין בהם ניגודים, אלא יש בהם איחוד דעות ואיחוד מעשים. מובן מאליו שקיים מקום להתבטאות אישית, לדעה שונה ולטעם אישי, אולם הללו בונים ואינם הורסים, מאחדים ואינם מפצלים. דווקא בזכות הניגוד יש גיוון, הדברים מובהרים, העמדות ברורות, ואפשר להפיק את מלוא התועלת.
הרב שלמה זלמן אוירבך זצ"ל, שהיה מגדולי התורה בדור האחרון, התבטא בעת הלוויתה של אשתו בצורה נדירה. רבי שלמה זלמן ניגש לאשתו הנפטרת, ואמר בפניה, שהיא יודעת שאיננו צריך לבקש ממנה מחילה, כי מעולם לא פגע בה. היה זה אירוע נדיר ומלא הוד, שנחקק בתודעת כל שומעיו.
לאחר מכן הוא הסביר, שבודאי היו להם לעתים דעות שונות, והם אף הביעו אותן בבירור. אולם היו אלו דעות בונות, דעות המובעות באופן שהזולת מעוניין לשמוע אותן, ולעתים אף לקבלן. בדרך חיים זו נמנעת פגיעה רגשית. רצונו של כל בן זוג הוא שזולתו יחוש באיחוד, ויהיה מאושר בהרמוניה שנוצרה.
חשוב להדגיש שהדברים אינם קשורים למושג האהבה הנדוש. אהבה זו, הנוצרת במהירות, קשורה ישירות לשאיפת הנהנתנות האישית ובמימדים ידועים היא מזכירה את השותפות העסקית. 'אהבה' זו נמוגה במהירות, כשם שהחלה, ולעתים היא מותירה בעקבותיה חלל ריק.
ההרמוניה המתוארת כאן אינה "אהבה ממבט ראשון". להיפך, זוהי עבודת חיים ממושכת, עבודה רוחנית, רגשית ומצפונית כאחת, שבעזרתה נבנה בית מאוחד ובר קיימא.
כאשר מתרופף הקשר בין שני בני זוג, כאשר מתרבות הטענות ההדדיות, קשה מאוד לבנות את מגדל האושר. אולם ידיעה ברורה שקיים סוג זה של נישואין, מסוגלת לשנות את נקודת המבט. השאיפה לשלמות תשנה את המאבק היום יומי. הרצון ליצור מזיגה חדשה תגמד את חשיבות התקריות.
תפילה לה' מעומק לב, שיזכה אתכם להגיע לרמה גבוהה של נישואי אמת, מסייעת מאוד לשיקום הבית ולבניית משפחה חמה ומאושרת.
שלח לחבר
עדיין לא נתקבלו תגובות
🗨
  הוסף תגובה
נושאים ראשיים
הסידור הדיגיטלי
 • בריאות
 • תורה ויהדות
 • חרבות ברזל
 • פעילות ערכים
 • הטיפ היומי
 • זוגיות ומשפחה
  חינוך ילדים
 • שידוכים
 • אהבה
 • נישואין
 • פיתוח האישיות
 • פרשת השבוע
 • חגים ומועדים
 • נשים
 • השקפה ואמונה